מיכל מזרחי 053-9232137

nectarfood.co.il

מיכל מזרחי

שף ראשית

מיכל הצטרפה לנקטר בתחילת 2013 לאחר פגישה הסטורית עם מעוז קשתי בחוף בית ינאי בה התגלה לשניים המכנה המשותף בינהם, האהבה ליצירה טבעונית במטבח. מיכל גדלה עם נקטר והיום היא מנהלת ביד רמה את המטבח שלנו. היא גדלה על אוכל עירקי קלאסי והיא לוקחת אותו למקומות רחוקים. המומחיות שלה ללא ספק, היא ב"טבעון" מנות. אם זה גבינות משקדים, רוסט מסייטן או שוקולדים מעלפים, מיכל לא תשקוט עד שלכל מנה לא טבעונית תהיה אחות טבעונית שטעמה לא יפחת ואף יעלה על המקור.

יסמין לב

מנהלת שיווק וקשרי לקוחות

יסמין היא הדוברת של נקטר, היא בנתה ומתחזקת את אתר האינטרנט של נקטר ובין השאר היא הספיקה יחד עם מיכל להקים את מחלקת
Take A way שם לקוחותינו נהנים ממבחר של אוכל בריא, טעים וטבעוני המוכן לקחת הביתה.
ליסמין היכולת להפיץ שמועות טובות ובעזרתה האדיבה יותר ויותר אנשים נחשפים לנקטר.

נטשה בייז

עיצובים

נטשה אמריקאית שעלתה לארץ ב 2012 והיא עם נקטר מתחילת דרכה. לנטשה יש אובססיה קלה לאסטטיקה ויופי, תנו לה זמן חופשי ולא יותר מידי אבזרים נילווים והיא בחינניות ובקלילות תהפוך כל לוקיישן לקסם של מקום. נטשה מתאימה לכל אירוע את העיצוב הנכון תוך התכווננות לסיגנון של הזוג ו..במיוחד הכלה.

Please reload

מעוז קשתי

​שף ובעלים

מעוז חזר לארץ לאחר שנים רבות בהן חי ועבד בארה"ב. בשנת 2012 הקים את נקטר קייטרינג טבעוני יחד עם ניצן גלאון כשהבין שהטבעונות היא דרך חייו החדשה. לאחר שהשלים את לימודיו הקולינרים במיאמי מעוז צבר נסיון רב במטבחים שונים בהוואי ובקליפוניה (ניחשתם נכון, הוא גם גולש שמכור לים). מעוז אף פתח כבעלים, שתי מסעדות מצליחות בסאן דיאגו ששילבו בין אוכל לטיני לים תיכוני. הבישול של מעוז מתאפיין ביצירתיות חסרת פשרות ועבודה עם חומרי גלם טריים וקרובים כמה שיותר לטבע. הוא מושפע מהמטבח הים תכוני, האסייתי.

ניצן גלאון

מנכ"ל ובעלים

לאחר לימודים באנגליה ושוטטות בעולם הגדול ניצן חזר לארץ עם כלתו הקולומבינית, סילביה צאפרו. המעבר לטבעונות יחד עם המפגש עם מעוז קשתי הוליד את הרעיון לפתוח את נקטר, קייטרינג גורמה המבוסס אך ורק על מוצרים מן הצומח. הרעיון קרם עור וגידים וניצן בעזרת הניסיון הקודם הרב שלו בהפקת אירועים, מבטיח היום שכל אירוע שיוצא מנקטר יהיה מדוקדק לפרטים כולל מענה לכל צורך שיכול לצוץ בשטח. המומחיות של ניצן היא בניהול אירועים מסובכים ודינמים תוך כדי השריית אווירת קלילות ורוגע.

עידן תורג'מן

מנהל אירועים

אם תחפשו במילון את המושג מנהל אירועים סביר להניח שתראו את התמונה של עידן
חרוץ, פיקח, מסודר ובעל ניסיון של שנים בענף האירועים.

הסוד של עידן הוא בשמירת מזג רגוע גם במצבים הלחוצים ביותר (לא חסר כאלה בתחום שלנו) כשעידן באירוע שלכם אתם יכולים להיות רגועים, מההקמה ועד הקיפול הכול יתוקתק ובחן רב.

Please reload

לוגו של נקטר, קייטרינג טבעוני